Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed Unity

Datum vydání: 11. listopadu 2014

Vývojář: Ubisoft Montreal

Vydavatel: Ubisoft

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Další díl série Assassin’s Creed s podtitulem Unity je 3rd person akcí s prvky stealth odehrávající se v otevřeném světě v době Velké francouzské revoluce (1789-1799).

Příběh pojednává o francouzsko-rakouském asasínovi jménem Arno Dorian. Jednoho dne je Arnův otec, kdysi člen asasínského bratrstva, zavražděn a mladého Arna dostává do péče jeho adoptivní otec, který je součástí templářského řádu. Díky němu se Arno seznámí s Elisou De LaSerre, která je zároveň dcerou jeho nevlastního otce. Zlom nastává ve chvíli, kdy je zavražděn i adoptivní otec. Arno pociťuje výčitky, a tak se vydává na cestu za vykoupením. Je jisté, že na své pouti spojí síly s templáři, aby se mohl stát asasínem a uskutečnit svoji pomstu.

Hra klade velký důraz na městské prostředí, které je vymodelováno v měřítku 1:1. Budovy jsou mnohem vyšší a v 75 % lze navštívit i jejich interiér. Podstatnou součástí je systém lezení či pohybu ve městě. Jedno tlačítko stačí pro pohyb vzhůru a jedno pro pohyb dolů, což má za výsledek větší plynulost. Další změnou je zde volnost při likvidaci cílů. Je absolutně na vás, jak vraždu provedete, nebo z jakého místa. Můžete vyslechnout rozhovory, získat klíče na nepřístupné, zato taktické místo, či být převlečen za postavu v davu apod. V průběhu hraní si můžete vylepšovat strom dovedností, který se dělí do třech částí: boj, navigace a plížení. Tyto dovednosti jsou také navázány na velké množství částí oděvů a předmětů, jež lze koupit nebo získat.

Přepracovaný soubojový systém také dosáhl určitých změn. V předchozích dílech zde bylo tlačítko na protiútok, jímž bylo možné cíle likvidovat jedinou ranou. Zde je pouze tlačítko na vykrývání útoku a proti více jak třem protivníkům nemáte šanci. Nově funguje také jakýsi krycí systém, který umožňuje krytí se za objekty. V arzenálu zbraní přibyla pouze jedna novinka a to Phantom blade, což je pistole, která není nepodobná té z druhého dílu, ovšem tato nenadělá hluk. Opět se také budete starat o centrální základnu. V tomto díle ponese název Café-Theater.

Multiplayerová část je výhradně o kooperaci. Mise mají náhodně rozmístěny strážné, je možné je dohrát více způsoby a některé z nich jsou určeny primárně pro hru ve více hráčích. Jednou z nejdůležitějších věcí je, jaké dovednosti si hráči navolí.

Zdroj: www.databaze-her.cz