Assassin’s Creed Revelations

Assassin’s Creed Revelations

Datum vydání: 15. listopadu 2011

Vývojář: Ubisoft Montreal

Vydavatel: Ubisoft

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Assassin’s Creed: Revelations je další díl ze série her Assassin’s Creed. Také je to poslední díl, ve kterém se objevil hlavní představitel druhého dílu a jeho pokračování Ezio Auditore da Firenze.

Hlavní zápletka hry se odehrává v Osmanské říši, konkrétně v Konstantinopoli, kde brzy armáda templářů začne ohrožovat celé impérium. Právě tam jde Ezio po stopách svého předka a učitele Altaira, aby odhalil nejstřeženější tajemství assassinů.

Ve hře se můžeme těšit na mnoho novinek, mezi které patří hookblade, kterým se zachytneme ve městě dopravních lan, bomby, které si budeme sami vyrábět (kolem 300 druhů), nové Assassin’s Dens a změnou projde i Eagle Vision – Orlí pohled, který se změní v Eagle Sense – Orlí smysl, se kterým bude moct Ezio předvídat pohyb sledovaných osob. Novinky přibudou i v multiplayeru – nové mapy, módy a tvorba vlastních postav a zbraní.

Hra podporuje i stahovatelný obsah. Za zmínku stojí DLC Lost Archive, které se soustřeďuje na subjekt 16 známý z hlavního příběhu. Samotná série pak pokračuje dalším dílem.

Zdroj: www.databaze-her.cz