Assassin’s Creed IV: Black Flag

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Datum vydání: 29. října 2013

Vývojář: Ubisoft Montreal

Vydavatel: Ubisoft

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, PlayStation 4, Microsoft Windows, Xbox One, Nintendo Switch

Black Flag je již šestá hra ze série Assassins’s Creed a je čtvrtým plnohodnotným dílem. Tentokrát prozkoumáme život Haythamova otce a Connorova dědečka, piráta Edwarda Kenwaye. Podíváme se na začátky 18. století na ostrovy v Karibském moři během zlatého věku pirátství s třemi hlavními městy a to Havanou, Nassau a Kingstonem.

Budeme se pohybovat jak na souši, tak i na vodě, navštěvovat více jak padesátku různých míst jako třeba rybářství, vesnice, plantáže či džungle, exotické ostrovy, starodávné ruiny atd. Můžeme najít různé poklady a volně se pohybující všelijakou chátru, kterou může Edward nabrat do své posádky. Samozřejmě nechybí ani všemi oblíbené lovení zvěře a ryb, prozkoumávání podvodní říše a potopených vraků starých lodí.

V Black Flag nás čeká volné míření, tedy už žádné automatické zaměřování na cíl. Dále je zde možnost používat dvě zbraně najednou. Edward může nosit až čtyři pistole, které může použít hned po sobě pro eliminaci více nepřátel najednou. Čekají nás i souboje se žraloky.

Velká část příběhu a mnoho vedlejších úkolů se odehrává na moři, takže o lodní souboje není nouze. Tentokrát je možné se na nepřátelskou loď i nalodit a jednoduše ji obsadit či vydrancovat a použít její součásti k vylepšení Edwardovy lodě Jackdaw. Setkáme se s mnoha historickými postavami, jako jsou Benjamin Hornigold, Calico Jack, Anne Bonny a Charles Vane, nesmíme zapomenout ani na samotného Černovouse.

Mimo Animus se zhostíme role zaměstnance Absterga, pověřeného extrakcí genetických vzpomínek, Desmonda pro tvorbu virtuálního filmu.

Multiplayer v Black Flag obsahuje kooperativní hraní a kompetitivní módy pro více hráčů z předešlých her s novými mapami a postavami.

Zdroj: www.databaze-her.cz