Assassin’s Creed III

Assassin’s Creed III

Datum vydání: 30. října 2012

Vývojář: Ubisoft Montreal

Vydavatel: Ubisoft

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Třetí plnohodnotný díl asasínské ságy postoupil znatelně v době a zanechal za sebou hrdiny předchozích dílů Altaira i Ezia. Hra nás tentokrát zavádí do britských kolonií Severní Ameriky 18. století, kde se začíná rýsovat Americká revoluce, která později vedla k nezávislosti Spojených států amerických na Velké Británii.

Hlavním hrdinou se stává Ratonhnhaké:ton, potomek mohawkské indiánky a angličana, jenž později přijme jméno Connor Kenway. Connora sledujeme v rámci třiceti let (1753 až 1783) již od mládí v jeho rodné vesnici, přes dospívání a trénink u asasínského mistra Achillea, až po dospělého muže, který zasáhne a ovlivní Americkou revoluci. Při svém putování se Connor v dobově zpracovaném Bostonu a New Yorku setká s mnoha reálnými postavami amerických dějin. Namátkou jsou to generál Charles Lee, britský major John Pitcairn, Sir William Johnson a v neposlední řadě George Washington. V pozadí historického příběhu samozřejmě stále probíhá také nosný děj ze současnosti. V něm se starý známý Desmond Miles s jeho týmem snaží zabránit konci světa, který má nastat kvůli sluneční erupci dne 21. 12. 2012.

Třetí díl přichází s mnoha novinkami v hratelnosti. Connor se může vydávat do hlubokých amerických lesů, kde se pohybují desítky zvířat různých druhů. Srnky, losi, lišky, vlci, mývalové a také o něco divočejší pumy nebo medvědi a spousta dalších. Všechny může Connor různými způsoby (nástražná oka, návnada, luk, skok ze stromu) ulovit a získat z nich kořist na prodej či výrobu. V lesích se může pohybovat také po stromech nebo tradičně osedlat svého koně. Ve zbraňovém arzenálu nesmí chybět indiánský tomahawk v asasínské úpravě, luk a šípy, vystřelovací hák a poprvé i plnohodnotné palné zbraně s velmi dlouhým nabíjením. Bojový systém prošel mírnou obměnou a ztížením. Další zásadní novinkou jsou námořní bitvy, v nichž se Connor stane kapitánem svého korábu Aquila. Rozsáhlá námořní část hry má svoji vlastní mapu, mise i vedlejší úkoly. Loď je také možné vylepšovat o nové vybavení a děla.

Multiplayer nabízí 12 herních módů a drží se hratelnosti z předcházejících dílů. Novinkou je kooperační mód „Wolf Pack“. V něm až čtyři hráči utvoří tým, který poté postupně eliminuje stále náročnější „vlny“ nepřátelských cílů.

I tento díl podporuje stahovatelný obsah. Konkrétně jde o The Hidden Secrets Pack, The Battle Hardened Pack a sérii The Tyranny of King Washington zobrazující alternativní realitu, ve které se generál Washington stal vlivem neomezené moci šíleným tyranem.

Zdroj: www.databaze-her.cz