Assassin’s Creed II

Assassin’s Creed II

Datum vydání: 17. listopadu 2009

Vývojář: Ubisoft Montreal

Vydavatel: Ubisoft

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 4, Xbox One

V pokračování úspěšného původního dílu se opět zhostíte role Desmonda Milese, který unikl před pokusy analyzující DNA jeho rodu. Byl zachráněn tajemnou skupinou, která vlastní podobné zařízení, jako měli jeho věznitelé. Bude se muset znovu vydat do minulosti, ovšem už ne do 11. století, nýbrž do století vědy a techniky. Itálie v 15. století byla v rozkvětu jako málokterá země. A v kůži svého dávného předka Ezia Auditore da Firenze tak navštívíte především Florencii, Benátky a spoustu dalších menších, přilehlých vesniček v Toskánsku.

Příběh Ezia Auditore da Firenze je plný zloby, jeho rodina byla zrazena a on tak začíná putování za pomstou, snažící se odhalit zrádce a konspiraci, možná větší, než vůbec tušil. Postupem času se Ezio učí a je celkově nadanější, než-li jeho předchůdce Altaïr. Dokáže se učit nové způsoby zabíjení, zdokonalovat se v ovládání zbraní a vylepšovat svoji zbroj. S vybavením bude Eziovi pomáhat sám legendární Leonardo da Vinci, se kterým se postupem času stanete dobrými přáteli. Během hraní se vám i naskytne možnost experimentálně létat, což je jedna z miniher.

V základu se jedná stále o third-person akci se zaměřením na akrobatické dovádění hlavní postavy a na souboje, respektive vraždy.

Na vývoji druhého dílu se podílely rovnou tři pobočky Ubisoftu. Základní jádro hry měl na starosti Ubisoft Montreal, mise dělali v Ubisoft Singapore a rodinný dům, jenž vlastní Eziova rodina, vytvořili ve francouzském Ubisoft Annecy (Ubisoft Simulations). Jelikož vyšla PC verze o čtyři měsíce později než konzolové verze, vývojáři již zahrnuli zdarma do PC verze dvě příběhové DLC (Battle of Forlì a Bonfire of Vanities), které jsou pro konzolové verze placené.

Zdroj: www.databaze-her.cz