Assassin’s Creed Brotherhood

Assassin’s Creed Brotherhood

Datum vydání: 16. listopadu 2010

Vývojář: Ubisoft Montreal

Vydavatel: Ubisoft

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 4, Xbox One

AC: Brotherhood je pokračováním úspěšné hry Assassin’s Creed II. Stejně jako ve druhém díle, i zde se hráč ujímá nájemného zabijáka Ezia Auditore, který v rozhodující chvíli neprojevil dostatek rozhodnosti, a tak musí dokončit to, co začal. Kromě krátkého intermezza v Monteriggioni na začátku a několika odskočení během pozdějších fázích hry, se tentokrát celý děj odehrává v hlavním městě Itálie, v Římě, kde končil děj druhého dílu. Na cestě za pomstou pomáhají Eziovi opět známé historické osobnosti jako třeba Niccolo Machiavelli, Leonardo Da Vinci či Catarina Sforza.

Jednou z inovací v tomto díle je možnost ovládat skupinky zabijáků – bratrstvo, které lze využívat k plnění různých misí v jiných městech, o jejichž vykonání informuje hráče jen zpráva. Po úspěšném splnění rostou členům bratrstva zkušenosti a je možné je vysílat na těžší mise. S tím vším je spojen také boj s kapitány z konkurenčního klanu a boj o věže v jednotlivých městských částech. Zásadní novinkou v celé sérii je přítomnost multiplayeru, po kterém spousta hráčů tak dlouho volala. Díky tomu je možné změřit své síly hned v několika modech – Wanted, Advanced Wanted, Alliance, Advanced Alliance, Manhunt a Chest Capture. Spíše než na zběsilou akci je zde kladen důraz na taktiku a promyšlený postup, nicméně i zde v případě problémů platí, že kdo uteče, vyhraje. Přítomný je také systém levelování, kdy je možné společně s novými levely získávat i nové schopnosti.

Hra již před časem vyšla na konzole Xbox 360 a PS3 a je dílem studií Ubisoft Montreal, který měl na starosti hru pro jednoho hráče a Ubisoft Annecy, které se postaralo o hru pro více hráčů. Součástí PC verze je i dobrodružství „The Da Vinci Disappearance“ (Da Vinciho Zmizení), které na konzole vyšlo jako DLC. K dispozici je také Deluxe verze (i digitální verze), která kromě dalších skinů postav do multiplayeru, soundtracku, nebo bonusových videí, obsahuje i dvě singleplayerové mapy: The Trajan Market, The Aqueduct.

Zdroj: www.databaze-her.cz